Stig Borglind - Zeitler 90 resp 103

Klubbat för:

650 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

BORGLIND, Stig (1892-1965), 2 st: "Morgårdshammars bruk" Västmanland, 1930, "Långhags kraftverk", 1939, signerade Stig Borglind, etsning och torrnål, 12,5x25 resp 19,5x23,5 cm, oramade i passpartout

Zustandsbeschreibung

154216

2012-11-02