Stig Borglind - Zeitler 121, 122
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 200 SEK
BORGLIND, Stig (1892-1965), 2 st: "Orchies dalecarlia",1947, resp Pioner, signerade Stig Borglind, torrnål, etsning och kopparstick, 29x16,5 resp 15,5x11 cm, oramad i passpartout, påskrift Z121 "första etat, provtryck II (2 ex)", z122 "provtryck I", dedikationer
154233
2012-11-02