Stig Borglind - Zeitler 121, 109

Klubbat för:

700 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

BORGLIND, Stig (1892-1965), 2 st: "Orchies dalecarlia", 1947 resp "Cypripedium", 19472 signerad Stig Borglind, etsning, torrnål och kopparstick, 29x16,5 resp 8,5x6,5 cm, oramade i passpartout

Zustandsbeschreibung

154234

2012-11-02