Acke Åslund blyerts

Acke Åslund blyerts
Acke Åslund blyerts
Acke Åslund blyerts
Acke Åslund blyerts

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ÅSLUND, Acke (1881-1958): (2) Stockholmsmotiv resp Man med hästar, en monogramsignerad och daterad AÅ Maj 1914, vardera med etikett a tergo "VERK AV ACKE ÅSLUND sålt ur hans donation till Jämtlands läns Konstförening", blyerts, 22x34 resp 19x27 cm

154449

2012-10-29