Kungörelser 1649-1696
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KUNGÖRELSER, FÖRORDNINGAR, BESLUT. (1 pärm). 33 st från 1649-1696. Om kanngjuteri, lotsväsendet, taxa för bagare och bryggare, humlegårdar, tobak, barnamord, Några skador och fläckar, något nötta, enstaka stämplar.
154546
2012-11-05