Tallrikar Josef Frank för firma Svenskt Tenn

Klubbat för:

3 800 SEK

2 000 SEK

TALLRIKAR, 14 st, grön glasmassa, designade av Josef Frank för firma Svenskt Tenn Stockholm på 1940-talet, längd 30 cm, ASSIETTER, 9 st, troligen Reijmyre, grön glasmassa

Glaset med slitage

154830

2012-11-02