Golvur i valnöt 1800-tal

Golvur i valnöt 1800-tal
Golvur i valnöt 1800-tal
Golvur i valnöt 1800-tal
Golvur i valnöt 1800-tal
Golvur i valnöt 1800-tal
Golvur i valnöt 1800-tal

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

GOLVUR, omkring 1800, fodral i valnöt, urtavlan märkt C. Lassen, Sonderburg, höjd 238 cm, 2 lod, pendel, urnyckel, nyckel finns

Sprickor, skador, maskstunget fodral

155164

2012-11-04