Olle Hjortzberg etsning

Olle Hjortzberg etsning
Olle Hjortzberg etsning
Olle Hjortzberg etsning
Olle Hjortzberg etsning

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HJORTZBERG, Olle (1872-1959): etsning, signerad och daterad i plåten OH STHLM 1919 BETHLEHEM 1900, blyertssignerad Olle Hjortzberg 191, samt med deikation "Till kand Malte Ragnarsson med tack för all vänlig hjälpsamhet i Lund och tillönskan om God Jul och Gott Nytt År. 21 XII 1930", 23,5x21 cm

Fläck

155218

2012-11-12