Olle Hjortzberg etsning
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
HJORTZBERG, Olle (1872-1959): etsning, signerad och daterad i plåten OH STHLM 1919 BETHLEHEM 1900, blyertssignerad Olle Hjortzberg 191, samt med deikation "Till kand Malte Ragnarsson med tack för all vänlig hjälpsamhet i Lund och tillönskan om God Jul och Gott Nytt År. 21 XII 1930", 23,5x21 cm
Fläck
155218
2012-11-12