Målning
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1900-tal): "Attentatet mot Kung Alexander i Marseille", signerad och daterad 1934, 69x100 cm, text atergo Attentatet mot Kung Alexander i Marseille. När Överstelöjtnant Rollet högg ner mördaren med sin sabel 1934"
Duklagningar
155363
2012-11-03