Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SABEL, tysk, 1800-tal, med mameluckfäste i mässing, klingan märkt Aug. Schielder, sammetsklädd balja med mässingsbeslag, längd 86 cm

Skador, korrosion

155400

2012-11-08