Karl XIV Johan
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 200 SEK
KARL XIV JOHAN (1763-1844). 2 st. Egenhändigt undertecknade resolutioner / handlingar, daterade Stockholms slott 24 juni 1826 respektive 20 juni 1827. Båda rörande friherre Caspar Wrede.
Nötta i vikningen, småskador, sigill saknas
155540
2012-11-02