Karl XIV Johan

Karl XIV Johan
Karl XIV Johan

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KARL XIV JOHAN (1763-1844). 2 st. Egenhändigt undertecknade resolutioner / handlingar, daterade Stockholms slott 24 juni 1826 respektive 20 juni 1827. Båda rörande friherre Caspar Wrede.

Nötta i vikningen, småskador, sigill saknas

155540

2012-11-02