Karl XIV Johan
Vollendet
2012-11-02
155540
| Höchstes Gebot | 2 600 SEK |
| Schätzwert | 1 200 SEK |
KARL XIV JOHAN (1763-1844). 2 st. Egenhändigt undertecknade resolutioner / handlingar, daterade Stockholms slott 24 juni 1826 respektive 20 juni 1827. Båda rörande friherre Caspar Wrede.
Nötta i vikningen, småskador, sigill saknas