Nordsamisk kniv

Nordsamisk kniv
Nordsamisk kniv
Nordsamisk kniv
Nordsamisk kniv

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KNIV, nordsamisk, signerad o daterad JP Svonni 8.8.1928, renhorn med skaft i björkrot, hemsmitt blad, längd 25 cm, Proveniens: N H (Nils) Pallin officer, ingenjör o upptäcktsresande, ordförande i De lappländska fjällkarlarnas klubb från 1920

155838

2012-11-08