Pava Katrinasson Fankki

Pava Katrinasson Fankki
Pava Katrinasson Fankki
Pava Katrinasson Fankki
Pava Katrinasson Fankki
Pava Katrinasson Fankki
Pava Katrinasson Fankki
Pava Katrinasson Fankki
Pava Katrinasson Fankki
Pava Katrinasson Fankki
Pava Katrinasson Fankki

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KNIV, nordsamisk, signerad o daterad PKF1918, (Pava Katarinasson Fankki), genombruten slida med reliefdekor av björn, längd 25 cm, Proveniens: N H (Nils) Pallin officer, ingenjör o upptäcktsresande, ordförande i De lappländska fjällkarlarnas klubb från 1920

Något lös i slidan

155843

2012-11-08