Nålhus och barnkniv

Nålhus och barnkniv
Nålhus och barnkniv
Nålhus och barnkniv
Nålhus och barnkniv
Nålhus och barnkniv
Nålhus och barnkniv
Nålhus och barnkniv
Nålhus och barnkniv

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

NÅLHUS, 2 st, daterade 1928, BARNKNIV, daterad 22-7 1927, knivens längd 12 cm, Proveniens: N H (Nils) Pallin officer, ingenjör o upptäcktsresande, ordförande i De lappländska fjällkarlarnas klubb från 1920

155868

2012-11-08