Nålhus och barnkniv
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NÅLHUS, 2 st, daterade 1928, BARNKNIV, daterad 22-7 1927, knivens längd 12 cm, Proveniens: N H (Nils) Pallin officer, ingenjör o upptäcktsresande, ordförande i De lappländska fjällkarlarnas klubb från 1920
155868
2012-11-08