Käthe Kruse flickdocka
Vollendet
2012-11-10
155931
| Höchstes Gebot | 5 000 SEK |
| Schätzwert | 6 000 SEK |
KÄTHE KRUSE FLICKDOCKA, omkring 1920-tal, helt i formpressat, stoppat tyg, otydligt märkt under vänster fot "3091", målade anletsdrag, blå ögon, brunt målat hår, tummarna sydda var för sig, femdelad kropp med breda höfter, längd 43 cm
Smärre slitage