Konsolur Jacob Kock
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
KONSOLUR, stockholmsarbete i rokoko, signerat Jacob Kock, Stockholm (1720-64), fanerat med jakaranda, beslag av förgylld brons, halvslag, total höjd 120, uret 88 cm
Smärre skador, pendel, nyckel och dekorelement saknas
155974
2012-11-10