Konsolur Jacob Kock

Konsolur Jacob Kock
Konsolur Jacob Kock
Konsolur Jacob Kock
Konsolur Jacob Kock
Konsolur Jacob Kock
Konsolur Jacob Kock
Konsolur Jacob Kock
Konsolur Jacob Kock
Konsolur Jacob Kock
Konsolur Jacob Kock
Konsolur Jacob Kock
Konsolur Jacob Kock
Konsolur Jacob Kock
Konsolur Jacob Kock

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

KONSOLUR, stockholmsarbete i rokoko, signerat Jacob Kock, Stockholm (1720-64), fanerat med jakaranda, beslag av förgylld brons, halvslag, total höjd 120, uret 88 cm

Smärre skador, pendel, nyckel och dekorelement saknas

155974

2012-11-10