Utställningskataloger Konstakademien 1800-tal
Vollendet
2012-11-10
155988
| Höchstes Gebot | 1 700 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
KONSTKATALOGER, ÄLDRE (18). Utställningskataloger från Akademien för de fria konsterna (Konstakademien), 1803-77, häftade i samtida gråpappersomslag eller gråpappersremsa.
Något nötta, fläckar, mindre skador.