Fastebrev

Fastebrev
Fastebrev

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FASTEBREV - KÖPEBREV. Fastebrev på pergament, rörande egendomar i Värmland. Daterad 25 november 1748. Ca 38,5x50 cm. Med vidhängande sigill, 1 trädosa tom. Ramad.

Mindre skador och fläckar, skuren, delvis uppklistrad

156016

2012-11-06