Värja
2012-11-08
156486
| Klubbat belopp | 4 400 SEK |
| Utropspris | 3 500 SEK |
VÄRJA, 1600-tal, tveeggad klinga, järnfäste med njurformad parerplåt, längd 87 cm
korrosion, skador