Ragnar Sandberg olja
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
SANDBERG, Ragnar (1902-1972): Badande pojkar vid brygga
signerad och daterad R.S. -32, olja på duk, 32x39 cm
Enligt uppgift på baksidan: Gåva från konstnären sommaren 1932 för uppehälle
PROVENIENS: Bukowski Auktioner, Moderna, hösten 1996, katalognr 1
156670
2012-11-13