Ragnar Sandberg olja

Ragnar Sandberg olja
Ragnar Sandberg olja
Ragnar Sandberg olja
Ragnar Sandberg olja

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

SANDBERG, Ragnar (1902-1972): Badande pojkar vid brygga
signerad och daterad R.S. -32, olja på duk, 32x39 cm
Enligt uppgift på baksidan: Gåva från konstnären sommaren 1932 för uppehälle
PROVENIENS: Bukowski Auktioner, Moderna, hösten 1996, katalognr 1

156670

2012-11-13