Cundo Bermudez tempera

Cundo Bermudez tempera
Cundo Bermudez tempera
Cundo Bermudez tempera
Cundo Bermudez tempera

Klubbat för:

19 000 SEK

Schätzwert

22 000 SEK

Beschreibung

BERMUDEZ, Cundo (Kuba 1914-2008): Un señor amarillo contra un fond gris,
signerad Cundo Bermudez, tempera på pannå, 47x34 cm
PROVENIENS: Uppsala Auktionskammare, Internationella kvalitetsauktionen, juni 2008, katalognr 1616

Zustandsbeschreibung

156672

2012-11-13