Golvur Holland/England
Klubbat för:
39 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GOLVUR, fodralet sannolikt Holland 1700-tal, urverket England 1800-tal, urtavlan märkt London, spelverk på åtta klangskålar, höjd ca 250 cm
Smärre fanerskador, mindre dekorelement saknas
156797
2012-11-13