Golvur Holland/England

Golvur Holland/England
Golvur Holland/England
Golvur Holland/England
Golvur Holland/England
Golvur Holland/England
Golvur Holland/England

Klubbat för:

39 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

GOLVUR, fodralet sannolikt Holland 1700-tal, urverket England 1800-tal, urtavlan märkt London, spelverk på åtta klangskålar, höjd ca 250 cm

Smärre fanerskador, mindre dekorelement saknas

156797

2012-11-13