Väggpendyl rokoko

Väggpendyl rokoko
Väggpendyl rokoko
Väggpendyl rokoko
Väggpendyl rokoko
Väggpendyl rokoko
Väggpendyl rokoko

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VÄGGPENDYL, rokoko, urtavlan märkt Printz Stockholm (Pehr P 1743-1820), förgylld, höjd 86 cm

Skador, senare verk och förgyllning, 3 nycklar, 1 pendel, samt ett löst dekorelement medföljer

156808

2012-11-16