Figuriner i keramik C H Stålhane Edward Lindahl
Closed
2012-11-12
157046
| Sold for | 600 SEK |
| Estimate | 800 SEK |
FIGURINER, 3 st, glaserat stengods, Carl Harry Stålhane, Rörstrand samt 5 st, signerade E L (Edward Lindahl), 1950-tal Gustavsberg, stengods, höjd 6,5-9 cm
Edward Lindahl med smärre nagg