Greta Gerell oljemålning
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GERELL, Greta (1898-1982): "Kinesisk dam med hund", signerad och daterad Gerell -70, olja på pannå, 39,5x22 cm,
PROVENIENS: Färg och Form, utställningskatalog 683, nr 39, 1984,
Pianisten Jan Eyron
streck
157100
2012-11-18