Endre Nemes tusch

Endre Nemes tusch
Endre Nemes tusch
Endre Nemes tusch
Endre Nemes tusch

Klubbat för:

2 800 SEK

2 500 SEK

NEMES, Endre (1909-1985): Intermezzo,
signerad och daterad Endre Nemes 1936, tusch på papper, 22x29 cm
PROVENIENS: Tore Anderssons samling, Stockholm
UTSTÄLLD: Riksutställningar, utställning 113, katalognr 15
Endre Nemes, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1972, katalognr 122

157123

2012-11-16