Greta Gerell oljemålning
2012-11-18
157157
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
GERELL, Greta (1898-1982): Äppelkart i mortel, signerad och daterad Gerell -71, olja på pannå, 29x23,5 cm,
PROVENIENS: Pianisten Jan Eyron