Greta Gerell oljemålning

Greta Gerell oljemålning
Greta Gerell oljemålning
Greta Gerell oljemålning
Greta Gerell oljemålning

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GERELL, Greta (1898-1982): "Tvätterskor i Madeira", signerad och daterad Gerell -64, olja på pannå, 39x31 cm,
PROVENIENS: Färg och Form, utställningskatalog 683, nr 20, 1984,
Pianisten Jan Eyron

smärre kantskador

157189

2012-11-18