Hjalmar Falk akvarell
2012-11-17
157195
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FALK, Hjalmar (1856-1938): "Kustparti i Blekinge", signerad och daterad Hjalmar Falk 1900, akvarell, 24,5x53,5 cm,
PROVENIENS: Pianisten Jan Eyron