Lars Hillersberg blandteknik
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HILLERSBERG, Lars (född 1937-2004): "Har den äran!", signerad Hillersberg, blandteknik, 59,5x80 cm,
PROVENIENS: Konstnärens familj.
LITTERATUR: Avbildad i tidskrift, utdrag atergo: "Och Silvias make fyllde 50-år och bjöds på både kaffe och tårtai TV av statsministern själv. Men tredje statsmakten ägnade sig inte åt sådana ytligheter utan tog tag i viktigare frågor av allmänt intresse."
Bristningar, hanteringsveck
157259
2012-11-18