Gerell oljemålning
2012-11-18
157362
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
GERELL, Greta (1898-1982): Sittande flicka med rosett, signerad Gerell, olja på pannå, 33,5x28 cm,
PROVENIENS: pianisten Jan Eyron
retusch