Fransk bordspendyl

Fransk bordspendyl
Fransk bordspendyl
Fransk bordspendyl
Fransk bordspendyl
Fransk bordspendyl
Fransk bordspendyl
Fransk bordspendyl
Fransk bordspendyl
Fransk bordspendyl
Fransk bordspendyl
Fransk bordspendyl
Fransk bordspendyl
Fransk bordspendyl
Fransk bordspendyl

Klubbat för:

30 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BORDSPENDYL, Louis XV-stil, urtavlan märkt Etienne Lenoir(1744-1832), efter modell av Osmond, förgylld brons, höjd 45 cm
Litetratur: Pierre Kjellberg "La Pendule Francaise", jfr pendyl sid.133

Smärre skador, detaljer saknas

158463

2012-11-19