Målningar 1800-tal

Målningar 1800-tal
Målningar 1800-tal
Målningar 1800-tal
Målningar 1800-tal
Målningar 1800-tal
Målningar 1800-tal

Klubbat för:

27 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): 1 par, Stilleben, olja på duk, 100x80 vardera,
Enligt uppgift ur Carl Robert Lamms samlingar, Näsby slott,
Bukowski auktioner, auktion N:o 226 (den s.k. "Lammska auktionen"), 28 sept 1920

Smärre lagningar, repor

158602

2012-11-22