Inge Schiöler serigrafier
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SCHIÖLER, Inge (1908-71): Mapp: "Sex grafiska blad med motiv från Koster", signerade och numrerade 2/195, färgserigrafier, 55x50 resp 50x55 cm, Bladens titlar:
"Vårgrönska", "Sommardike", "Kosterfjorden", "Höstbuskar", "Idegran", "Skogsbryn i rimfrost", oramade
Tejpmärken på bladen under passepartout
158604
2012-11-23