Herrfickur England

Herrfickur England
Herrfickur England

Klubbat för:

1 400 SEK

1 500 SEK

FARRER, Joshua (1771-1838), Doncaster, herrfickur, märkt i verket, förgyllt verk, nr 41300, genombruten oroklove med graverad dekor, spindelgång, vit urtavla med arabiska siffror, slät inner- och ytterboett av silver, innerboetten stämplad London 1804, ytterboettens diameter 57 mm

Fungerar ej, senare ytterboett, låsknapp saknas

159191

2012-12-01