Autografer

Autografer
Autografer
Autografer
Autografer
Autografer
Autografer

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SPORTMEMORABILIA: AUTOGRAFER (1950-60-tal): (2 st ritblock samt 5 st mindre autograf block) Fotboll, friidrott, kanot, signerade tidningsutklipp och bilder av bla Zatopek (ca 10 st), Gert Fredriksson (ca 12), Kurre Hamrin (ca 13), Orvar Bergmark, George Raynor (ca 10), Gordon Pirie, Gunnar Nordahl (ca 11), Nacka Skoglund, Kung Gustav V , Lev Jasjin mm, följande album medföljer Sommar-Olympia Melbourne 1956, Allsport OS special Rom 1960, EM i Friidrott Stockholm 1958, Veckotidningen LIVs Idrottsalbum 1938

159299

2012-11-26