Oljemålning Håkan Sjöström

Oljemålning Håkan Sjöström
Oljemålning Håkan Sjöström
Oljemålning Håkan Sjöström
Oljemålning Håkan Sjöström

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SJÖSTRÖM, Håkan (f. 1933), Åbo, fartygsporträtt av finska ångyachten "S/Y Måsen", signerad H. Sjöström, olja på duk, 36x53 cm
HISTORIK: Finska ångyachten S/Y Måsen, byggd 1907 vid Åbo Båtvarf AB, konstruktör Aug. Westin, l.ö.a. 25,20, bredd 4,20, ångmaskin 75 hk, ägare Robert Henning von Rettig

159370

2012-11-22