Urnor med lock kanna Richard Batterham

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

URNOR med lock, 3 st, KANNA, Richard Batterham (England född 1936), stengods, höjd 8-16 cm
Proveniens: Granberger Collection

Kannan med kantnagg, lilla urnans lock med nagg på undersidan

159603

2012-12-02