Urnor bägare skålar i stengods

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

URNOR, BÄGARE, SKÅLAR, 2 st, stengods, olika glasyrer, en urna signerad DIGAN, höjd 6,5-9-17-23, diameter 10-13-20 cm
Proveniens: Granberger Collection

Bägare med hål rakt igenom

159611

2012-12-02