Urnor bägare skålar i stengods
Valmis
2012-12-02
159611
| Korkein tarjous | 300 SEK |
| Arviointi | 1 000 SEK |
URNOR, BÄGARE, SKÅLAR, 2 st, stengods, olika glasyrer, en urna signerad DIGAN, höjd 6,5-9-17-23, diameter 10-13-20 cm
Proveniens: Granberger Collection
Bägare med hål rakt igenom