Vas Henning Nilsson

Vas Henning Nilsson
Vas Henning Nilsson
Vas Henning Nilsson
Vas Henning Nilsson

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS, Henning Nilsson, Höganäs, Sverige 1980, stengods, blank oxblodsglasyr, vid mynningen ljus rand, signerad Henning Nilsson Höganäs 23/9 1980, höjd 22 cm
Proveniens: Granberger Collection

159629

2012-12-02