Vas Henning Nilsson
Closed
2012-12-02
159629
| Sold for | 1 300 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
VAS, Henning Nilsson, Höganäs, Sverige 1980, stengods, blank oxblodsglasyr, vid mynningen ljus rand, signerad Henning Nilsson Höganäs 23/9 1980, höjd 22 cm
Proveniens: Granberger Collection