Väggrelief Ulla Kraitz
2012-12-02
159632
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
VÄGGRELIEF, Ulla Kraitz, Sverige 1971, stengods, grågul och mörk grön glasyr med bruna detaljer, signerad ULLA KRAITZ 1971, höjd 36, längd 22,5 cm
Proveniens: Granberger Collection