Gräddkanna i silver 1800-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
2 000 SEK
GRÄDDKANNA, silver, Eric Gustaf Stenquist, Enköping, 1860-1870-tal, botten med infällt mynt, 1 riksdaler 1776, svisselerad dekor, invändigt med förgyllning, höjd 7,5 cm, vikt ca 100 g
Livet med inskription
159652
2012-11-29