Gräddkanna i silver 1800-tal

Gräddkanna i silver 1800-tal
Gräddkanna i silver 1800-tal
Gräddkanna i silver 1800-tal
Gräddkanna i silver 1800-tal
Gräddkanna i silver 1800-tal
Gräddkanna i silver 1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

GRÄDDKANNA, silver, Eric Gustaf Stenquist, Enköping, 1860-1870-tal, botten med infällt mynt, 1 riksdaler 1776, svisselerad dekor, invändigt med förgyllning, höjd 7,5 cm, vikt ca 100 g

Livet med inskription

159652

2012-11-29