Anders Zorn blyerts

Anders Zorn blyerts
Anders Zorn blyerts
Anders Zorn blyerts
Anders Zorn blyerts

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ZORN, Anders (1860-1920): "Självporträtt", osignerad, blyerts, 15x13 cm, intyg a tergo: "Självporträtt av Anders Zorn intygas av Elin Thegerström. Tecknades en afton i Robert Thegerströms atelje i Djursholm",
PROVENIENS: Konstnären Robert Thegerströms familj

Bildyta med avtryckt text

160063

2012-11-27