Anders Zorn blyerts
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ZORN, Anders (1860-1920): "Självporträtt", osignerad, blyerts, 15x13 cm, intyg a tergo: "Självporträtt av Anders Zorn intygas av Elin Thegerström. Tecknades en afton i Robert Thegerströms atelje i Djursholm",
PROVENIENS: Konstnären Robert Thegerströms familj
Bildyta med avtryckt text
160063
2012-11-27