Matservisdelar Iris Rörstrand
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MATSERVISDELAR, 50 st., "Iris", Alf Wallander, Rörstrand, sekelskifte, dekor av liljor i underglasyrfärgerna blått, rosa och grönt, signerade Rörstrand, bestående av, 17 mattallrikar, 15 assietter, 9 uppläggningsfat, kaffekanna, kanna, terrin, 7 kaffefat, medföljer ytterligare 7 assietter samt uppläggningsfat "Liljor "Rörstrand
Smärre nagg och slitage
160382
2012-12-04