Matservisdelar Iris Rörstrand

Matservisdelar Iris Rörstrand
Matservisdelar Iris Rörstrand
Matservisdelar Iris Rörstrand
Matservisdelar Iris Rörstrand

Klubbat för:

17 000 SEK

15 000 SEK

MATSERVISDELAR, 50 st., "Iris", Alf Wallander, Rörstrand, sekelskifte, dekor av liljor i underglasyrfärgerna blått, rosa och grönt, signerade Rörstrand, bestående av, 17 mattallrikar, 15 assietter, 9 uppläggningsfat, kaffekanna, kanna, terrin, 7 kaffefat, medföljer ytterligare 7 assietter samt uppläggningsfat "Liljor "Rörstrand

Smärre nagg och slitage

160382

2012-12-04