Fat och tedosa mm Kina

Fat och tedosa mm Kina
Fat och tedosa mm Kina
Fat och tedosa mm Kina
Fat och tedosa mm Kina
Fat och tedosa mm Kina
Fat och tedosa mm Kina
Fat och tedosa mm Kina
Fat och tedosa mm Kina

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, 2+1+1, KOPP och TEDOSA med lock, porslin, Kina, dekor i grisaille, fatens diameter 14, tedosans höjd 13 cm

Proveniens: Kopp och två fat märkta Jorge Welsh Oriental porcelain works of art. Per Toftagers samling.

Tedosans lock med nagg.

160681

2012-12-08