Fat och tedosa mm Kina
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, 2+1+1, KOPP och TEDOSA med lock, porslin, Kina, dekor i grisaille, fatens diameter 14, tedosans höjd 13 cm
Proveniens: Kopp och två fat märkta Jorge Welsh Oriental porcelain works of art. Per Toftagers samling.
Tedosans lock med nagg.
160681
2012-12-08