Skålar och fat Ming

Skålar och fat Ming
Skålar och fat Ming
Skålar och fat Ming
Skålar och fat Ming
Skålar och fat Ming
Skålar och fat Ming

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅLAR, 9 st och FAT, dekor i underglasyr blått, Ming (1368-1644), skålarnas diameter 8,5-17,5 cm

Proveniens: Per Toftagers samling.

Nagg, spricka.

160906

2012-12-08