Kanna, Picasso

Kanna, Picasso
Kanna, Picasso
Kanna, Picasso
Kanna, Picasso
Kanna, Picasso
Kanna, Picasso
Kanna, Picasso
Kanna, Picasso
Kanna, Picasso
Kanna, Picasso

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

KANNA, "Face", kanna, Frankrike 1955, dekor av ansikte i svart och brunt, tillverkad i 500 exemplar, signerad MADOURA PLEIN FEU EDITION PICASSO MADOURA, höjd 31 cm
LITTERATUR: Alain Ramié nr. 288

nagg

160932

2012-11-30