Ernö Koch etsning + två tryck efter Wiiralt

Klubbat för:

300 SEK

1 000 SEK

KOCH, Ernö (1898-1970): Niguliste Kirik - Estonia, signerad Koch Ernö, etsning, 13,5x18,5, på baksidan monterad akvarell föreställande Uncle Sam som möter ett udda par, signerad och daterad jan. 1960. Två reproduktioner efter Wiiralt medföljer. Proveniens: Privat samling USA.

161007

2012-12-07